Żołnierz, poeta, czasu kurz… i  II LO w Świdniku

W dniach 9 -10 czerwca społeczność szkolna  II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku upamiętniła swojego patrona.

 Rok 2021 został ogłoszony rokiem między innymi młodego poety pokolenia Kolumbów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który od dwudziestu pięciu lat jest patronem naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele postanowili uczcić ten fakt w sposób szczególny. Wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniu poświęconym jego życiu  i twórczości. Był wykład, prezentacja, recytacje, quiz i wspólne śpiewanie.

Dziękujemy panu dyrektorowi Mirosławowi Królowi za wprowadzenie, uczniom klasy humanistycznej IIE L3 za wyczerpującą prelekcję, Patrycji Szybie i Milenie Biniędzie za przypomnienie  pięknych wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uczennicom z klasy IIB L3 za przeprowadzenie quizu, pani Izabeli Olech -Bąk za wsparcie w śpiewaniu, pani Małgorzacie Andrzejewskiej za oryginalne dekoracje i – przede wszystkim – pani Wiesławie Lisek, która czuwała nad organizacją całego przedsięwzięcia.

 

 

Translate »
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych